zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Piątek, 27 Kwietnia 2018, Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: URZĄDZENIE DO MASAŻU ROSITEL cena: 500,00 PLN, miejscowość: Radwanice, data: 2018-04-27, ...szczegóły

NAPISZ DO NAS

Napisz do nas - w każdej sprawie związanej ze zdrowiem i urodą

zdrowieiuroda@autogielda.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

NAJNOWSZE

Zatrzymać młodość (26-03-2009)

Czy wiemy, co jemy? (26-03-2009)

Uroda twarzy (26-03-2009)

Piękne i jędrne pośladki (26-03-2009)

Muzykoterapia (26-03-2009)

Co daje sport (26-03-2009)

Drukuj AAA

Kosmetyki na narty

Magdalena Orlicz


Uwaga na słońce zimą! Śnieg odbija 80 procent światła słonecznego. Jeżeli jesteś na zalanym słońcem górskim stoku, to może być niebezpiecznie. Konieczne będą kremy z filtrami UV. Jeśli nie będziesz ich używał, skórze zaszkodzi słońce, wiatr i chód.

Jeżeli planujesz wyjazd na narty w Alpy czy Tatry, to pamiętaj, że im wyżej jesteś, tym na większe promieniowanie jesteś narażony. Z każdym tysiącem metrów promieniowanie zwiększa się o 15 procent. Największe promieniowanie jest w kotlinach i dolinach, ponieważ słońce odbija się tu od stoków i ścian skał. Poza tym górskie, czyste powietrze przepuszcza lepiej ultrafiolet. Jeśli dodamy do tego bezchmurne niebo, może być to niebezpieczne dla skóry. Dlatego konieczne jest zastosowanie kremów.

W zależności od tego, jaki masz rodzaj skóry, kosmetyki ochronne będą mniej lub bardziej skuteczne. Jeśli masz skórę delikatną, cienką i raczej suchą, jej ochronie musisz poświęcić dużo czasu i uwagi. Szkodzi jej wszystko, zwłaszcza różnice temperatur, mróz i wiatr. Kiedy przebywamy w zbyt niskiej temperaturze, naczynia krwionośne gwałtownie się kurczą, co powoduje złe ukrwienie organizmu, a co za tym idzie i skóry. W temperaturze poniżej 8 stopni Celsjusza gruczoły łojowe produkują bardzo mało substancji natłuszczających. Skóra nie jest dobrze chroniona i wilgoć dużo szybciej paruje z powierzchni skóry, a to powoduje jej odwodnienie. Warto być przygotowanym na wszystkie warunki, na które możemy wystawić naszą skórę. Na wyjazd musisz zabrać kremy z bardzo wysokimi filtrami UVA i UVB powyżej SPF 25. Z takim kremem słońce muśnie cię twarzowo i nie spowoduje uszkodzenia skóry. Nie bój się gęstych i odżywczych kremów, dobrze się wchłaniają, a w takiej temperaturze jeszcze szybciej, dlatego nałóż go nieco więcej niż normalnie. Tłusta warstwa na skórze, której tak nie lubią panowie, tworzy na twarzy rodzaj kocyka chroniącego przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Kremy ochronne z wysokimi faktorami stosujemy nawet w pochmurne dni, a kiedy nadejdą dni słoneczne, na twarz powinno się nałożyć podwójną warstwę preparatu ochronnego. Jeśli zamierzasz dłużej przebywać na powietrzu, najpierw nałóż na twarz krem z niższym filtrem i poczekaj aż się wchłonie, a następnie nałóż krem z wysokim faktorem i dopiero wtedy szusuj po zboczach.

Na stoku doskonale sprawdzają się kremy z serii Capital Soleil - Vichy, dostępne w aptekach i niektórych drogeriach. Jest to spray ochronny SPF 40 UVA 40/UVB 18. Równie dobry jest Anthelios XL SPF 60 firmy La Roche Posay. Trzecią dobrą marką, która posiada w serii tego typu produkty jest Avene i Avon. Dobrze przed wyjazdem skonsultować się z dermatologiem lub zapytać doradcę na stoisku kosmetycznym w drogerii bądź w aptece. Personel jest obecnie dobrze przeszkolony i dysponuje ulotkami z odpowiednimi informacjami.

Kremy dla narciarzy ma w swojej ofercie również firma SVR, krem SPF 50B lub 100B, dostępne w aptekach lub sklepach SuperPharm. Równie dobry jest krem Soin Defenseur Special Froid firmy Ives Rocher. Te wszystkie kosmetyki są dość drogie, ale bardzo skuteczne i chwalone przez konsumentów.

Uwaga na usta! Wybierając się na narty, koniecznie weź ze sobą sztyft ochronny do ust (wargi smarujemy co godzinę). Najlepsze są te, które zawierają filtry UVA i UVB. Polecam firmy Nivea Vaseline Intensive Care, balsam do ust Neutorgena oraz balsam do ust Tissane, odżywczy z miodem, woskami i ziołami. (dostępny w aptece).

Pamiętaj o miejscach szczególnie wrażliwych na twarzy, czyli oczach, nosie i uszach.

Do tych części twarzy mamy specjalne preparaty ochronne: sztyft SPF 60/UVA 20 -Vichy z linii Capital Soleil, nastepnie Sun Block for Lips and Eyes SPF 25 - Estee Laufer, sztyft do opalania miejsc wrażliwych firmy Ives Rocher i świetny z filtrami mineralnymi sztyft SVR Tubial 50 B.

Krem pod oczy musi mieć bogatą konsystencję, która odpowiednio zabezpieczy naskórek na powiekach, np. Eye Block SPF 15 Avon albo firmy Lierac Diopticreme.

Musisz też zabrać dobre okulary przeciwsłoneczne z filtrami ochronnymi i gogle (również z filtrami). Brak okularów czy gogli może skutkować zapaleniem spojówek i uszkodzeniem wzroku.

Szsując, nie zapominaj o dłoniach. Całe dłonie i nadgarstki oraz miejsca, gdzie kończą się rękawiczki, wymagają dobrego, gęstego kremu do rąk. Wypróbuj krem norweskiej Neutrogeny, krem ochronny do rąk z serii zimowej Mincer, krem Kamill, specjalny krem do rak suchych i spierzchniętych Vichy - bardzo dobry! Koncentrat pielęgnacyjny do dłoni firmy Eris w postaci olejku ochronnego na bazie witaminy E czy krem do rąk z witaminą A i E firmy Kolastyna - wypróbowany, dobry.Na podstawie rozmowy z dermokonsultantką w aptece i drogerii SuperPharm.

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Legnica

data: 2018-04-27

cena: 850,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

cena: 1 500,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

cena: 150,00 PLN

miejscowość: Oleśnica

data: 2018-04-27

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Wrocław

data: 2018-04-27

cena: 500,00 PLN

miejscowość: Radwanice

data: 2018-04-27

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: zdrowieiuroda@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA