zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Poniedziałek, 20 Listopada 2017, Imieniny obchodzą: Edyta, Edmund, Anatol

ds

NAPISZ DO NAS

Napisz do nas - w każdej sprawie związanej ze zdrowiem i urodą

zdrowieiuroda@autogielda.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

NAJNOWSZE

Zatrzymać młodość (26-03-2009)

Czy wiemy, co jemy? (26-03-2009)

Uroda twarzy (26-03-2009)

Piękne i jędrne pośladki (26-03-2009)

Muzykoterapia (26-03-2009)

Co daje sport (26-03-2009)

Uroda twarzy

Magdalena Orlicz


Do podstawowych czynności, które pozwalają zachować dobry wygląd twarzy pani i pana należą sen, mycie, gimnastyka i stosowanie kremów.

Sen – to najlepszy kosmetyk dla twarzy. Dlaczego? Ponieważ w nocy odnawiają się komĂłrki skĂłry, a proces odnowy jest kilka razy szybszy niż w ciągu dnia. Powinniście spać 8 godzin. Zbyt krĂłtki sen uniemożliwia skĂłrze regenerację, dostarczana jest zbyt mała ilość tlenu, co w efekcie powoduje, że skĂłra jest ziemista, sucha, odwodniona i wiotka.

Od 30. roku życia stosujcie kremy na noc. W drogeriach jest cała gama produktĂłw dla mężczyzn i kobiet. Pamiętajcie, że na dobry wygląd w pĂłźniejszym wieku trzeba zacząć pracować już za młodu. Kremy na noc zawierają o wiele więcej substancji odżywczych niż kremy na dzień. Dodatkowo pamiętajcie, że skĂłra najbardziej wchłania cenne substancje i korzysta z nich pomiędzy godziną 24 a 5 rano. Jeśli macie ukończone 25 lat, to uwaga! Wasza skĂłra potrzebuje, byście poświęcali jej więcej czasu! Niestety słońce postarza. Jeśli latem bez opamiętania wylegujecie się na słońcu, a zimą opalacie w solarium częściej niż raz w tygodniu, to pracujecie na przebarwienia i wcześniejsze starzenie się skĂłry. OtĂłż 90% zmarszczek i 60% przebarwień to wynik działania promieni UV. Warto stosować kremy z dużymi filtrami i robić przerwy w opalaniu, aby nie pozwolić promieniom słonecznym niszczyć kolagenu i elastyny w skĂłrze. Obecnie coraz więcej kremĂłw na dzień ma już filtry, dlatego stosujcie je.

Woda - to najprostszy i skuteczny sposĂłb dbania o siebie. Picie wody jest niezbędne dla dobrej cery i nawilżania skĂłry. Jeśli nie macie 30 lat, a macie już pierwsze zmarszczki, to znak, że wasz organizm cierpi na niedobĂłr wody. Picie wody mineralnej polecane jest w każdym wieku w ilościach minimum 1 litr dziennie plus 2 litry pozostałych płynĂłw. Najlepiej działa woda mineralna niegazowana, herbaty ziołowe, owocowe, soki wyciśnięte z owocĂłw.

Tempo starzenia się twarzy zależy od genĂłw, ale rĂłwnież w dużym stopniu od pielęgnacji. Skutecznie powstrzymują procesy starzenia od wewnątrz – właściwa dieta, picie wody, witaminy A i E oraz rĂłżne specjalnie do tego celu stworzone preparaty. Im dłużej wasza skĂłra potrafi sama się odbudować, tym dłużej będziecie wyglądać młodo. Opowiada za to hormon młodości noszący nazwę DHEA, ktĂłry przeciwdziała jej zwiotczeniu, kontroluje natłuszczenie i wzmacnia włĂłkna kolagenu. Odbudowuje barierę ochronną naskĂłrka.

Mycie twarzy to sztuka. I tak:

• Jeśli macie skĂłrę normalną, korzystajcie z żeli do mycia twarzy, a dla pań polecane są mleczka do demakijażu oraz specjalne żele. Żel należy rozprowadzić na twarzy i spłukać wodą. Jesienią i zimą twarz można myć mydłem glicerynowym, ponieważ dobrze nawilża i chroni przed przesuszeniem podczas mrozu.

• Jeśli macie cerę mieszaną, stosujcie do mycia mleczka, ktĂłre spłukuje się wodą. Polecane jest też mydło glicerynowe oraz syntetyczne, wzbogacone o składniki nawilżające. Nie używajcie mydeł antybakteryjnych i toaletowych, ponieważ bardzo wysuszają skĂłrę.

• Jeśli macie skĂłrę tłustą, myjcie twarz żelem z wyciągiem z drzewa herbacianego (niszczy wypryski i bakterie) lub mydłem antybakteryjnym.

• Jeśli macie skĂłra suchą, to wymaga ona szczegĂłlnej pielęgnacji. Myjcie ją gęstym mleczkiem, najlepiej z wyciągiem z zielonej herbaty. Potem przetrzyjcie twarz tonikiem nawilżającym. Twarz z suchą skĂłrą można myć tylko przegotowaną wodą, w połączeniu ze środkiem myjącym, zawierającym glicerynę, oliwę z oliwek, olejki naturalne i z naturalnym pH( 5,5).

Jeśli chodzi o kremy nawilżające, to po 20. roku życia z kremĂłw korzystają i panie i panowie. W tym okresie wystarczą kremy nawilżające na dzień i na noc. Lepiej dobrać je do typu skĂłry. Poproście w sklepie o pomoc. Przypominam, że te kremy powinny zawierać filtry chroniąc przed UV. Po 30. roku życia potrzebujecie lekkich kremĂłw przeciwzmarszczkowych. Dostępne są całe linie pielęgnacyjne dla obojga płci. Wybierzcie odpowiedni krem na noc, ktĂłry powinien być odżywczy. Pokrywając twarz warstwą kremu, posmarujcie nim też szyję, by pĂłźniej bez względu na wiek cieszyć się jej gładkością. Pamiętajcie o stosowaniu okazjonalnych maseczek na twarz. Zawierają większą dawkę substancji aktywnych, działają błyskawicznie, w zależności od waszych potrzeb. WybĂłr masek jest ogromny. Pytajcie o nie w drogeriach. Maski nakładajcie raczej podczas weekendu, przed ważnym wyjściem lub wieczorem przed snem. Maseczkę można zrobić samemu z naturalnych składnikĂłw, ktĂłre opiszę w specjalnym artykule.

Do obowiązkĂłw należy pielęgnacja twarzy poprzez gimnastykę. Podczas nakładania kremu panie i panowie mogą robić delikatny masaż twarzy. Kolistymi ruchami, delikatnie wklepujcie krem w policzki, następnie - zaczynając od nasady nosa - wykonujcie łagodne ruchy rękoma ku gĂłrze, a potem małymi kolistymi ruchami w kierunku skroni. Szyję kremujcie zawsze ruchami od dołu ku gĂłrze .

Oczy – pobudzicie krążenie i wzmocnicie cienką skĂłrę wokĂłł oczu, jeśli rano i wieczorem będziecie opukiwać delikatnie środkowym palcem miejsce przy miejscu okolice oczu w kierunku od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego.

Czysty kontur ust - ćwiczcie otwierając przesadnie usta i wymawiaj głośno litery O, X, E. Ćwiczenie powtarzajcie kilka razy dziennie. Poza tym, aby usta były ładniejsze i skĂłra wokĂłł nich napięta, wykonujcie ćwiczenie polegające na zaciskaniu ust na 30 sekund i rozluźnianiu ich.

To podstawowa pielęgnacja skĂłry twarzy. Pamiętajcie, aby w miarę upływu lat używać kosmetykĂłw odpowiednich dla wieku.

 

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: zdrowieiuroda@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA