zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Piątek, 27 Kwietnia 2018, Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: APARAT SŁUCHOWY MICRO cena: 400,00 PLN, miejscowość: Wrocław, data: 2018-04-27, ...szczegóły

NAPISZ DO NAS

Napisz do nas - w każdej sprawie związanej ze zdrowiem i urodą

zdrowieiuroda@autogielda.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

NAJNOWSZE

Zatrzymać młodość (26-03-2009)

Czy wiemy, co jemy? (26-03-2009)

Uroda twarzy (26-03-2009)

Piękne i jędrne pośladki (26-03-2009)

Muzykoterapia (26-03-2009)

Co daje sport (26-03-2009)

Drukuj AAA

Wypadanie włosów - zapobieganie


Łysienie i wypadanie włosów to nie tylko męska sprawa. Problem dotyczy również kobiet, choć nie w takim stopniu. Co trzeci mężczyzna po trzydziestce i co drugi po czterdziestym roku życia zaczyna tracić włosy. Zdaniem kobiet to wcale nie jest takie straszne. Twierdzą, że panowie z zakolami są bardziej męscy niż właściciele bujnych czupryn. Dlaczego? W powszechnej opinii łysienie kojarzone jest z wysokim poziomem testosteronu. Co na to panowie? Co drugi uważa, że łysina postarza, a ponad połowa mówi, że to przekreśla ich atrakcyjność. Co zatem można zrobić, aby zachować włosy lub przywrócić te, które wypadły?

W zasadzie wypadanie włosów jest procesem naturalnym. Każdy włos ma swój okres życia, który dzieli się na trzy fazy. W pierwszej fazie trwa okres intensywnego wzrostu. Włos mocno tkwi w skórze głowy, wyrywanie go jest bolesne. Druga faza to okres zamierania, trwający kilkanaście dni. W trzeciej fazie, spoczynku, w mieszku włosa rozwija się już nowy włos, a stary bezboleśnie wypada. Prawidłowo ok. 80 - 90 procent włosów znajduje się w fazie wzrostu, niewiele w okresie zamierania, a 10 procent w spoczynku. Dziennie wypada ok. 100 włosów i nie należy się tym martwić. Jeśli jednak zostanie zachwiana równowaga między wypadaniem a odrastaniem włosów, zaczyna ich brakować.

Jak to sprawdzić? Codzienne sprawdzanie ilości włosów pozostających na szczotce, ubraniu, poduszce czy po czesaniu na podłodze może być informacją, czy powinniśmy zacząć się martwić, a co za tym idzie podjąć kurację.Przyczyny łysieniaŁysienie i wypadanie włosów może mieć różne podłoże. Może być spowodowane nieodpowiednią pielęgnacją, niedoborem składników odżywczych, brakiem jakiegoś pierwiastka (często cynku), chorobą tarczycy, zaburzeniami hormonalnymi, przebytymi chorobami zakaźnymi, anemią, zatruciem, grzybicą, ciężkimi przeżyciami, stresem i niektórymi lekami. Jeśli utrata włosów jest spowodowana wyżej wymienionymi czynnikami, włosy po kuracji odrastają. Natomiast powodem łysienia androgenowego są prawie zawsze zaburzenia hormonalne, mające związek z predyspozycją genetyczną. To właśnie geny decydują o wrażliwości mieszków włosowych na męski hormon testosteron. W organizmie pod wpływem enzymu testosteron przemienia się w DHT (nazwa innego hormonu), To właśnie ten hormon skraca fazę wzrostu włosów, osłabia je, przez co stają się coraz cieńsze, krótsze, aż całkowicie znikają. Podatne na hormon DHT są mieszki włosowe na czubku głowy i na czole, a niewrażliwe za uszami i z tyłu głowy. Z tego powodu łysienie typu męskiego zaczyna się najczęściej od czoła, gdy tymczasem włosy tyłu głowy rosną często do końca życia.

Na łysienie skarży się również co piąta kobieta po przekroczeniu pięćdziesiątego roku życia. Dlaczego? Organizm kobiety również wytwarza męskie hormony, ale jest ich znacznie mniej niż u panów i dlatego łysienie ma przebieg łagodniejszy.Zapobieganie

Przede wszystkim trzeba je właściwie myć, suszyć i odżywiać. Systematyczne suszenie włosów gorącym powietrzem z suszarki i stosowanie nieodpowiednich środków kosmetycznych może nasilić łysienie. Pielęgnując włosy, pamiętajmy o:

-łagodnym szczotkowaniu, gdyż energiczne obciąża włosy. Nie należy używać szczotek z metalowymi igłami. Najlepsze są z naturalnego włosia. Dobry grzebień ma szeroko rozstawione zęby o gładkich, zaokrąglonych końcówkach.

-myciu włosów tak często jak to jest potrzebne. Podczas mycia należy masować skórę głowy okrężnymi ruchami, a potem dokładnie spłukać letnią wodą. Włosy nie lubią energicznego wycierania ręcznikiem. Należy je delikatnie osuszyć przykładając ręcznik lub specjalny ręcznik papierowy. Najlepsze dla włosów jest pozostawienie ich do wyschnięcia bez suszarki.

-starannym dobieraniu kosmetyków, uzależniając ich wybór od rodzaju włosów: suchych, przetłuszczających się lub normalnych.

-unikaniu stresów, bowiem przedłużający się stres pogarsza kondycję włosów.Stan twoich włosów zależy nie tylko od zewnętrznej pielęgnacji. Włosy są odżywiane od wewnątrz. Niestety tempo życia nie pozwala na odpowiednie zbilansowanie diety i stąd niedobory składników odżywczych. To właśnie odbija się na wyglądzie włosów. O ich złej kondycji decydują niedobory żelaza, cynku, magnezu, witamin z grupy A i B.

Zanim samodzielnie sięgniemy po preparaty, lepiej zapytać dermatologa. Lekarz ustali przyczynę łysienia i zaleci odpowiednią kurację. Może się okazać, że powodem wypadania włosów są zaburzenia hormonalne lub leki, które przyjmujemy.

Preparaty, które łagodzą i zmniejszają wypadanie włosów to:

-wyciągi ze skrzypu polnego i liści pokrzywy. Zawarte w nich flawonidy i karotenoidy, witaminy i składniki mineralne ( krzem, wapń, magnez, potas, żelazo) wzmacniają włosy, poprawiają ich kondycję i łagodzą wypadanie.

-Minoksydil - lek na nadciśnienie, ale również uznany w leczeniu łysienia. Po dwóch miesiącach wcierania w skórę głowy tego preparatu, włosy przestają wypadać, często pojawiają się nowe. To środek dla kobiet i mężczyzn w łysieniu typu męskiego.

-Finasteryd - to lek tylko dla panów. Lek w postaci tabletek. Niestety po odstawieniu go, włosy ponownie wypadają.

-preparaty złożone jak Dercos, a także tabletki lub kapsułki uzupełniające niedobory witamin i minerałów, np. Revalid, Vitapil, ampułki Radical (cała seria tanich i skutecznych preparatów do włosów). Radical zawiera wyciąg ze skrzypu polnego i brzozy.

-przeszczep włosów - jeśli twoje wysokie czoło jest nie do zaakceptowania, sytuację może uratować przeszczep włosów. To kosztowna metoda, wykonywana w prywatnych klinikach i gabinetach dermatologicznych. Pełen efekt przeszczepu widoczny jest po kilku miesiącach po kilku zabiegach. Oczywiście istnieją też inne metody, włącznie z zagęszczaniem i przedłużaniem włosów. Zapytaj w dobrym salonie fryzjerskim, który współpracuje z osobami wykonującymi takie zabiegi. Możesz też zapytać w gabinecie dermatologicznym lub prywatnej klinice.Na koniec kilka ciekawostek:

- każdy ma na głowie ok. 100 tys. włosów. Rosną one ok. 1 cm na miesiąc. Po dwóch latach wydłużą się o 25 cm, po 9 latach będą dłuższe o metr.

- na podstawie analizy włosa można zbadać poziom składników mineralnych i substancji toksycznych w organizmie. Włosy do badania nie mogą być farbowane.

- częste przycinanie włosów wcale ich nie wzmacnia, ale zapewnia lepsze dotlenienie i mniejsze straty w czasie czesania. Włosy lepiej się układają.

- łysina nie jest oznaką potencji mężczyzny, podobnie jak bujna czupryna nie jest świadectwem braku potencji.

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Wrocław

data: 2018-04-27

cena: 1 500,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 500,00 PLN

miejscowość: Radwanice

data: 2018-04-27

cena: 150,00 PLN

miejscowość: Oleśnica

data: 2018-04-27

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

cena: 850,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Legnica

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: zdrowieiuroda@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA