zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Piątek, 27 Kwietnia 2018, Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: WÓZEK INWALIDZKI cena: 150,00 PLN, miejscowość: Oleśnica, data: 2018-04-27, ...szczegóły

NAPISZ DO NAS

Napisz do nas - w każdej sprawie związanej ze zdrowiem i urodą

zdrowieiuroda@autogielda.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

NAJNOWSZE

Zatrzymać młodość (26-03-2009)

Czy wiemy, co jemy? (26-03-2009)

Uroda twarzy (26-03-2009)

Piękne i jędrne pośladki (26-03-2009)

Muzykoterapia (26-03-2009)

Co daje sport (26-03-2009)

Drukuj AAA

Mężczyzna aromatyczny

Magdalena Orlicz


Do niedawna większość panów uważała, że dbałość o higienę osobistą, używanie kosmetyków, a szczególnie wód toaletowych, pachnących żeli pod prysznic oraz dezodorantów kłóci się z obrazem prawdziwego mężczyzny. Dziś na szczęście mężczyźni coraz chętniej sięgają po kosmetyki. Ułatwia im to zresztą znakomicie rozwijająca się branża perfumeryjna i kosmetyczna, oferując półki pełne znakomitych wód toaletowych, kremów, balsamów, toników, żeli i płynów do kąpieli.

Kobiety lubią „aromatycznych” mężczyzn. Nosy pań są wrażliwe zarówno na naturalne zapachy, jak i na nuty toaletowe. Szkoda, że panowie nie tak często jak powinni, doceniają znaczenie dobrego zapachu. Tymczasem aromatyczna mgła wokół nich sprawia, że wydają się kobietom bardziej atrakcyjni, męscy i seksowni, wręcz pociągający, a czasami wprost przeciwnie - obojętni, niemili i odpychający.

W świecie zwierząt zapachy służą do zaznaczania terytorium oraz sygnalizowania gotowości do zalotów i godów. Zapach wydzielin gruczołów niektórych zwierząt może wywoływać przyjemne skojarzenia, np. piżmo (wydzielina gruczołów okołoodbytniczych niektórych ssaków), składem zbliżone testosteronu - hormonu męskiego. Natomiast zapachy kwiatów kojarzą się z płodnością, wigorem, optymizmem, żywotnością i młodością.

Każdy z nas ma własny naturalny zapach. Męski jest mocniejszy i może być obojętny, przyjemny lub przykry. Najsilniejsze naturalne aromaty mają Europejczycy. Japończyków silna woń potu zwalnia ze służby wojskowej, ponieważ mogłoby to być zbyt uciążliwe dla pozostałych. A co mają powiedzieć żony czy partnerki panów stroniących od mydła, żeli myjących i wód toaletowych? Nasze ciało wydziela zapachy poprzez gruczoły. Rozsiane są one w okolicach pach, piersi, narządów płciowych i odbytu. Są też na twarzy, a to powoduje, że pocałunek to również wrażenie węchowe. Indywidualny zapach zależy od przekazu genowego, wieku, rodzaju diety, wykonywanej pracy, stanu zdrowia i samopoczucia. Strach i stres powodują, że zapach staje się intensywniejszy.

Perfumy były znane już w starożytności. W początkach ubiegłego stulecia pojawiły się wody toaletowe i perfumy przygotowane specjalnie dla mężczyzn. Dziś ilością i różnorodnością dorównują ofercie dla pań. Są dostępne i na każdą kieszeń.

Mężczyzna elegancki i wytworny nie używa perfumowanych wód w nadmiarze. Wystarczy odrobina po kąpieli i ta sama nuta zapachowa w wodzie po goleniu lub wodzie perfumowanej do twarzy. Kosmetyki dla panów produkowane są w seriach zapachowych, co ułatwia dobór odpowiedniego zapachu i pozwala uniknąć niemiłej dla nosa mieszanki różnych aromatów. Aktualnie modnymi zapachami dla panów są te, które łączą aromaty korzenne z ambrą, piżmem, cedrem, sandałowcem, tytoniem, iglakami, czerwoną pomarańczą, cytrusami, bergamotką i innymi skarbami natury. Z gamy kwiatowej jest to lawenda, narcyz, goździk, listki drzew cytrusowych, bambusa i wiele ziół. Dobre perfumy czy wody toaletowe to kompozycja kilkudziesięciu składników zapachowych. Wybierając coś dla siebie, wybierajmy starannie. Próbujmy i eksperymentujmy. Odpowiedni zapach to taki, który najlepiej komponuje się ze skórą mężczyzny. A mężczyzna właściwie pachnący jest odbierany jako zadbany, wytworny i pociągający. Jeśli brak nam doświadczenia, poprośmy o pomoc którąś z kobiet w rodzinie lub koleżankę czy dziewczynę. Można też posłużyć się wskazówkami zodiaku, które przypisują znakom rodzaje zapachów. Sugerują, aby wrażliwe i wytworne Lwy i wyrafinowane Wagi używały wód o subtelnych i o delikatnych nutach z dodatkiem zapachów kwiatowych. Natomiast czyste, świeże zapachy z nutami kwiatowymi i ziołowymi pasują Rybom, Pannom oraz tajemniczym Wodnikom. Zapachy wyraziste, zdecydowane, koniecznie korzenne, mocne lubią Strzelce, Barany lubią nieco piżma i korzeni, Koziorożce bergamotkę, drzewo sandałowe, arcydzięgiel i zioła, romantyczne Ryby, zmysłowe Bliźnięta i czułe Raki powinny wybrać lekkie nuty kwiatowe. Mili panowie, pokochajcie wody toaletowe tak jak nas kochacie, nie wstydźcie się kupować kosmetyków. Wąchajcie, dobierajcie, próbujcie, proście o pomoc wyedukowane ekspedientki w firmowych dużych perfumeriach. Bowiem dobry zapach jest jak afrodyzjak dla kobiety, która pod wpływem aromatu może zrobić wiele… Dobry zapach decyduje też o sukcesie towarzyskim, wyraźnie podgrzewa atmosferę w pracy. Warto być zmysłowym i męskim, choćby tylko kolegą z pracy.

 

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Wrocław

data: 2018-04-27

cena: 500,00 PLN

miejscowość: Radwanice

data: 2018-04-27

cena: 1 500,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

cena: 850,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Legnica

data: 2018-04-27

cena: 150,00 PLN

miejscowość: Oleśnica

data: 2018-04-27

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: zdrowieiuroda@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA