zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Piątek, 27 Kwietnia 2018, Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: ŁÓŻKO ORTOPEDYCZNE cena: 300,00 PLN, miejscowość: Legnica, data: 2018-04-27, ...szczegóły

NAPISZ DO NAS

Napisz do nas - w każdej sprawie związanej ze zdrowiem i urodą

zdrowieiuroda@autogielda.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

NAJNOWSZE

Zatrzymać młodość (26-03-2009)

Czy wiemy, co jemy? (26-03-2009)

Uroda twarzy (26-03-2009)

Piękne i jędrne pośladki (26-03-2009)

Muzykoterapia (26-03-2009)

Co daje sport (26-03-2009)

Drukuj AAA

Mężczyzna w gabinecie, czyli konkretny i ufny

Magdalena Orlicz


Klientami gabinetów dermatologicznych i kosmetycznych stają się coraz częściej panowie i nie ma w tym nic niestosownego. Wiedzą już, że zadbany, zdrowy wygląd i skóra mają wpływ na to, jak są postrzegają. Człowiek dobrze wyglądający i zadbany jest zawsze mile widziany, i jak wykazują badania, życzliwiej traktowany w sklepach i urzędach. Warto dodać, że kobiety bardzo zwracają uwagę na zadbanych panów.

Gabinety często odwiedzają nastolatki w okresie dojrzewania z powodu kłopotów z cerą. Zarówno gabinety jak sieci drogeryjne dysponują świetnymi, nowoczesnymi kosmetykami, które skutecznie pozwalają pozbyć się trądziku. Serie zabiegów w szybkim czasie niwelują grudki i wypryski, jednocześnie przygotowując twarz do eksfoliacji. Prawda, to nie są tanie zabiegi. Warto jednak w nie zainwestować, ponieważ odpowiednie leczenie skóry w tym wieku pozwoli uniknąć brzydkich dziur i blizn, a także innych problemów ze skórą twarzy w późniejszym wieku.

Dla każdego mężczyzny i w każdym wieku istotny jest wygląd skóry po goleniu. In skóra delikatniejsza, tym ostrożniej należy dobierać preparaty do i po goleniu. Właściwa pielęgnacja skóry wymaga wysokiej jakości mydeł, kremów i pianek do golenia oraz balsamów i kremów nawilżająco-odżywczych po goleniu. Aktualnie sklepy i działy drogeryjne oferują całe osobne półki z kosmetykami dla panów. Odpowiednio dobrany kosmetyk powinien tworzyć na skórze delikatny, ale nie tłusty „film” ochronny. Skóra mężczyzny, podobnie jak skóra kobiety, narażona jest na różnego rodzaju otarcia, słońce, wiatr, odmrożenie, a wtedy nie wystarcza już jeden podstawowy, ten sam od lat krem.

Zaniedbywanie pielęgnacji skóry twarzy i ciała u mężczyzn przejawia się później szorstką, suchą i zniszczoną skórą. Na policzkach pojawiają się popękane naczynka, broda i nos są zaczerwienione. W gabinecie kosmetycznym wykonuje się zabiegi łagodzące dolegliwości związane z rozszerzonymi naczynkami i mocno nawilżające. Kuracje uspokajające cerę zawierają zestawy witamin, alg morskich, często poleca się naświetlania lampą. Można też zwrócić się po poradę do dermatologa.

Zabiegi odmładzające i relaksujące skórę to maski odżywcze na twarz i na oczy. Stały kontakt ze sztucznym oświetleniem i komputerem powodują zmęczenie oczu, obrzęki, worki pod oczami i zaczerwienienia. Dlatego nie tylko panie powinny codzienne stosować żele pod oczy, panów dotyczy to również.

- Około 30 procent klientów gabinetów kosmetycznych stanowią panowie i wydaje się, że ta liczba będzie rosła. Jeśli zdobędzie się zaufanie klientów, ci chętnie wracają. Kiedy widzą efekty zabiegów czy polecanych kosmetyków, są zadowoleni i ponawiają wizyty. Oprócz młodzieńców, którzy mają problemy z cerą, przychodzą biznesmeni, ludzie na eksponowanych stanowiskach, których praca wymaga kontaktu wieloma osobami. Żyją szybko, chcą się „dobrze sprzedawać”. Tym klientom polecamy różnego rodzaju zabiegi odmładzające, gimnastykujące mięśnie (miniliftingi), zabiegi złuszczające, maski relaksujące, antystresowe, manicure, pedicure, solarium i wiele innych - mówi pani Agnieszka z Salonu Kosmetycznego „Jadwiga”.

- Niektórzy panowie decydują się na niewielką regulację brwi i podkreślenie koloru, farbowanie włosów. Wymagają dyskrecji i taką otrzymują. Mamy odizolowane stanowiska kosmetyczne, zatem mogą czuć się bezpiecznie. Mam wiele sympatii dla panów przeżywających drugą młodość, którzy pojawiają się dwa razy w tygodniu: raz na jontoforezę, masaż i kamuflaż naczynek, a drugi raz na pedicure. Są otwarci na akupunkturę i inne niekonwencjonalne metody. Natomiast biznesmeni wpadają i proszą, by zrobić wszystko, by czuli się zrelaksowani i dobrze wyglądali. Często panów przyprowadzają żony - nasze klientki, a młodych chłopców ich nastoletnie koleżanki. Jest jeszcze inna grupa bywalców - to aktorzy teatralni, filmowi, artyści. Mają bardzo mało czasu, a jak już przyjdą, oczekują wszystkiego i szybko. Naszymi klientami są też osoby publiczne, dyrektorzy, politycy, lekarze, dziennikarze różnych mediów, wszyscy dbają o swój wizerunek i traktują to jak jedną z wielu naturalnych życiowych czynności - dodaje pani Agnieszka

Wyraźnie podążamy za Europą, panowie coraz bardziej interesują się kosmetykami i zabiegami kosmetycznymi, nawet dermatologią estetyczną. Czy biznesmen lub jakikolwiek elegancki mężczyzna w XXI wieku może mieć zaniedbane ręce, stopy czy włosy? Dbanie o ciało staje się powoli integralnym elementem codzienności.

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Wrocław

data: 2018-04-27

cena: 500,00 PLN

miejscowość: Radwanice

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Legnica

data: 2018-04-27

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

cena: 850,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 1 500,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 150,00 PLN

miejscowość: Oleśnica

data: 2018-04-27

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: zdrowieiuroda@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA