zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Piątek, 27 Kwietnia 2018, Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: WÓZEK INWALIDZKI cena: 150,00 PLN, miejscowość: Oleśnica, data: 2018-04-27, ...szczegóły

NAPISZ DO NAS

Napisz do nas - w każdej sprawie związanej ze zdrowiem i urodą

zdrowieiuroda@autogielda.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

NAJNOWSZE

Zatrzymać młodość (26-03-2009)

Czy wiemy, co jemy? (26-03-2009)

Uroda twarzy (26-03-2009)

Piękne i jędrne pośladki (26-03-2009)

Muzykoterapia (26-03-2009)

Co daje sport (26-03-2009)

Drukuj AAA

Odmładzanie twarzy - zabiegi

Magdalena Orlicz


Odmładzanie twarzy to nie tylko wygładzenie zmarszczek kremem. Najlepsze efekty daje połączenie kilku technik podczas jednej, ale intensywnej kuracji odmładzającej. Dobrze ustalić to z dermatologiem estetycznym lub po prostu z kosmetyczką. Efekty kompleksowych działań pojawiają się szybciej i są bardziej spektakularne.

Starzeniu się skóry można przeciwdziałać różnymi sposobami, po kolei oddziałując na jej słabe punkty. Warto zdecydować się na terapię całościową, a nie likwidację jednego problemu. Kosmetyki wygładzające skórę to dziś za mało. Modelowanie twarzy to najnowszy trend w walce z czasem. Można wtedy liczyć na lepsze efekty.

Kombinacja zabiegów zależy od stanu skóry, jej kondycji, napięcia, nawilżenia, liczby i głębokości zmarszczek, ilości przebarwień i popękanych naczynek. Przebarwienia i żyłki pod skórą powodują, że skora wygląda starzej. W terapiach przeciwzmarszczkowych stosuje się najczęściej wstrzykiwanie kwasu hialuronowego i botoks. Kwas hialuronowy w połączeniu z peelingami chemicznymi, mikrodermabrazją oraz stymulacją laserem służą do poprawy stanu skóry, jej kolorytu, gładkości, jędrności. Są to zabiegi rewitalizujące. W celu uzupełnienia terapii, stosuje się różne techniki likwidacji przebarwień i widocznych, rozszerzonych naczynek. Są to peelingi chemiczne i lasery. Lekarz dermatolog powinien zaproponować kilka wariantów terapii. Ważną rzeczą jest czas, który możemy przeznaczyć na zabiegi i oczywiście finanse. Poprawiając stan skóry sprawiamy, że będzie ona lepiej reagowała na zabiegi. Dzięki rewitalizacji płytsze zmarszczki ulegają spłyceniu i aby je wygładzić, potrzeba będzie mniej preparatu. Podejmując kurację odmładzającą, należy być otwartą na wskazania lekarza. Nie ma bowiem sensu zabierać się za likwidacje zmarszczek bez poprawy ogólnego stanu skóry. Polecane jest też łączenie zabiegów przed wielkim wyjściem.

Najlepszy czas na kurację to jesień bądź wiosna. Peelingi chemiczne i laser powodują osłabienie bariery ochronnej skóry, która wszystkie niekorzystne dla niej czynniki odbiera podwójnie. Dlatego w lecie i w zimie istnieje duże ryzyko powstania przebarwień. W ten sposób możemy sobie zaszkodzić.

Każda z nas starzeje się inaczej. Duży wpływ na to ma kształt twarzy. U kobiet o twarzach okrągłych najczęściej mamy zmarszczki poziome, które tworzą się w okolicach oczu. Panie o pociągłych twarzach mają zmarszczki pionowe, zaznaczające się wokół nosa i ust, które tworzą tzw. bruzdy nosowo-wargowe. O powstawaniu zmarszczek decydują także geny, styl życia, sposób opalania się i zanieczyszczenie środowiska.

Kosmetyki radzą sobie ze zmarszczkami, ale tylko do pewnego momentu. Kiedy bruzdy stają się głębsze, można je wygładzić tylko przy pomocy chirurga lub dermatologa estetycznego. I tak zastrzyki z botoksu błyskawicznie likwidują zmarszczki wokół oczu i na czole. Natomiast wypełnienie głębokich zmarszczek w dolnej połowie twarzy i opadanie kącików warg korygowane jest zastrzykami wypełniającymi z kwasu hialuronowego. Starzenie się twarzy u kobiet i mężczyzn to także zapadanie się policzków, zmniejszanie się ust. Tu chirurdzy plastyczni zaczęli stosować tzw. liopfilling, czyli mikroprzeszczep tkanki tłuszczowej. Chcąc się odmłodzić, trzeba wypełnić ubytki na skórze policzków i w okolicach kości policzkowych. Taki zabieg stosuje się coraz częściej jako uzupełnienie liftingu i często wypełnienie czy uzupełnienie daje lepsze efekty od samego liftingu.

Kobiety i twarzach okrągłych starzeją się "lepiej", ponieważ ich skóra jest bardziej napięta, zmarszczki pojawiają się później i są mniej widoczne. W przypadku takich twarzy walczy się z napięciem skóry podbródka i szyi. W twarzach trójkątnych natomiast wyostrzają się rysy i zapadają policzki.

Alternatywą dla kosztownych zabiegów u dermatologa estetycznego są często nie mniej kosztowne, ale jednak tańsze kremy czy całe serie kosmetyków poprawiające wygląd ciała i twarzy. Firmy kosmetyczne zdają sobie sprawę, że nie wszystkie kobiety zdecydują się na zabiegi, po których mogą się zdarzyć różne powikłania. Kremy naśladujące działanie zabiegów chirurgicznych i dermatologicznych są bezpieczną alternatywą dla zabiegów, ale nieco mniej spektakularną. Skuteczność ich działania jest mniejsza. Plusem stosowania kremów jest bezpieczeństwo ich stosowania - raczej nie zaszkodzą, jeśli nie pomogą. Najnowsze kremy odmładzające zawierają składniki, które maja przywrócić twarzy młodszy kształt i wygląd. Niestety większość tego typu kremów daje poprawę na jakiś czas, a po zaprzestaniu ich stosowania skóra traci napięcie. Kosmetyki morfologiczne, czyli modelujące twarz są też kosztowne. Proponują je firmy Kanebo, YSL, Dior, Lancom, Guerlain. Kremy tych firm kształtują się granicach 250 - 2000 zł. Więcej informacji udzielą konsultantki w sieci drogerii Sephora lub Douglas. W sklepach tych możesz poprosić o próbkę kremu, na który się zdecydowałaś. Pamiętaj, że masz prawo próbować i testować różne kremy, które będą odpowiednie dla twojego wieku, skóry i potrzeb. Zwracając się do konsultantki musisz powiedzieć jej czego szukasz, ile masz lat i jaką masz cerę. Warto również poczytać wydawane przez producentów kosmetyków małe informatory o proponowanych seriach.

Wszystkie propozycje zabiegów dermatologii estetycznej dotyczą również panów!

Jeśli masz pytanie lub problem, napisz do naszego specjalisty.

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Wrocław

data: 2018-04-27

cena: 1 500,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

cena: 850,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

cena: 500,00 PLN

miejscowość: Radwanice

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Legnica

data: 2018-04-27

cena: 150,00 PLN

miejscowość: Oleśnica

data: 2018-04-27

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: zdrowieiuroda@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA