zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Piątek, 27 Kwietnia 2018, Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: WÓZEK INWALIDZKI cena: 150,00 PLN, miejscowość: Oleśnica, data: 2018-04-27, ...szczegóły

NAPISZ DO NAS

Napisz do nas - w każdej sprawie związanej ze zdrowiem i urodą

zdrowieiuroda@autogielda.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

NAJNOWSZE

Zatrzymać młodość (26-03-2009)

Czy wiemy, co jemy? (26-03-2009)

Uroda twarzy (26-03-2009)

Piękne i jędrne pośladki (26-03-2009)

Muzykoterapia (26-03-2009)

Co daje sport (26-03-2009)

Drukuj AAA

Masaż twarzy

Magdalena Orlicz


Jak nakładać krem

Skóra twarzy bardzo lubi delikatny masaż. Ze względów praktycznych najlepiej robić go wieczorem, przed nałożeniem kremu na noc. Ale tak naprawdę można go robić każdego dnia, wklepując krem na dzień i na noc.Jeżeli masz zmarszczki mimiczne, zrób masaż ujędrniający. Taki rodzaj masażu ujędrni skórę, poprawi jej ukrwienie. Podczas nakładania kremu można rozluźnić mięśnie twarzy, wygładzić zmarszczki i sprawić, aby składniki kremu lepiej się wchłaniały.Marszczenie czoła - napinanie, marszczenie czoła i unoszenie brwi, taką mimikę ma wielu z nas. Sprzyja ona tworzeniu się poziomych zmarszczek. Powstają też pionowe, które nadają twarzy poważny wygląd. Masuj zmarszczki, zaczynając od środka ku skroniom! Wykonuj palcami małe kółka. Każdy ruch zakończ lekkim uciskiem na skroniach, powyżej zewnętrznego kącika oka (rób to środkowym palcem).Nos i bruzdy - jak najczęściej muskaj palcami skórę wokół nozdrzy, a na koniec każdego minimasażu przeciągnij łagodnie dłonią po twarzy w kierunku na zewnątrz.Policzki - zacznij od podnoszenia owalu twarzy. Masuj żuchwę w kierunku od brody do uszu, wykonując palcami małe kółka. Tak samo wykonuj masaż policzków, pod kośćmi policzkowymi równolegle do żuchwy, a następnie masuj kości policzkowe. Masaż zakończ uciskiem punktowym na skroniach.Relaks oczu - zmęczenie najlepiej poznać po oczach, dlatego wykorzystaj elementy siatsu, czyli uciskania punktowego, które odblokowuje kanały energetyczne i poprawia krążenie. Zacznij od naciskania kciukiem od wewnętrznego kącika oczu, masując uciskowo na linii oczodołu, pod dolną powieką, kończąc uciskiem na skroniach. Natomiast kciukiem, małymi ruchami kolistymi masuj nad brwiami od środka w kierunku skroni.Podnieś kąciki ust - środkowe palce połóż na brodzie na wysokości między końcem brody a dolną wargą. Przesuwaj palcami w kierunku kącików ust, unosząc linię dolnej wargi do góry.Unieś brodę, popraw owal twarzy - ujmij brodę wskazującym i środkowym palcem, ściskając brodę przesuwaj palcami po żuchwie w kierunku ucha, a z powrotem ujmij brodę palcem wskazującym i kciukiem.Nakładanie kremu na twarz - podstawowa zasada jest taka: nakładamy krem delikatnie ślizgając się po skórze, nie napinamy jej i nie naciągamy. Krem należy nakładać w niewielkich ilościach, nanosząc go na opuszkach palców od środka twarzy na zewnątrz. Zacznij od skrzydełek nosa ku skroniom i na policzki, a partię twarzy nad nosem zacznij od środka czoła w kierunku skroni. Na brodzie krem rozprowadź wzdłuż żuchwy ku skroniom, Nie omijaj płatków uszu.Oczy - zacznij od wewnętrznego kącika oka, dalej górna powieka aż do zewnętrznego kącika. Opuszkami palców nakładaj krem jednocześnie delikatnie masując. Następnie wmasuj krem od wewnętrznego kącika przy dolnej powiece. Powtórz to drugi raz, a następnie punkt po punkcie uciskaj skórę wokół oczu na linii oczodołu, zaczynając od środka do zewnątrz.

Nakładając krem uważaj, by nie wprowadzić go do oka, gdyż po pierwsze jest to nieprzyjemne, a po drugie może spowodować uczulenie i łzawienie.Nakładanie kremu na szyję - kolejna podstawowa zasada: zawsze zaczynaj od dołu, od dekoltu i masuj ku górze. Tylko w ten sposób nakładaj krem na szyję. To zapobiega wiotczeniu szyi. Nakładaj krem otwartą dłonią i jednocześnie delikatnie gładź szyję. Najlepiej prawą ręką lewą stronę i odwrotnie. Pamiętaj o bokach i tylnej części szyi. Zepnij włosy i swobodnie wklep krem. Oczywiście inne kremy nakładamy rano, a inne wieczorem.

 

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Legnica

data: 2018-04-27

cena: 1 500,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 850,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 150,00 PLN

miejscowość: Oleśnica

data: 2018-04-27

cena: 500,00 PLN

miejscowość: Radwanice

data: 2018-04-27

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Wrocław

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: zdrowieiuroda@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA