zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Piątek, 27 Kwietnia 2018, Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: URZĄDZENIE DO MASAŻU ROSITEL cena: 500,00 PLN, miejscowość: Radwanice, data: 2018-04-27, ...szczegóły

NAPISZ DO NAS

Napisz do nas - w każdej sprawie związanej ze zdrowiem i urodą

zdrowieiuroda@autogielda.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

NAJNOWSZE

Zatrzymać młodość (26-03-2009)

Czy wiemy, co jemy? (26-03-2009)

Uroda twarzy (26-03-2009)

Piękne i jędrne pośladki (26-03-2009)

Muzykoterapia (26-03-2009)

Co daje sport (26-03-2009)

Drukuj AAA

Matowa cera latem

Magdalena Orlicz


Każdy rodzaj cery latem wymaga matowania. Co zatem robić, aby w tym okresie cera przez cały dzień wyglądała dobrze i estetycznie? Wszystko zależy od odpowiednich kosmetyków: nawilżający i jednocześnie matujący krem, zamiast pudru specjalne bibułki o dużej chłonności.

• Osoby ze skórą, która ma tendencję do świecenia się (zwłaszcza latem), powinny trzy razy dziennie odświeżać twarz najlepiej letnią wodą i żelem do zmywania twarzy. Na koniec należy zmyć twarz zimną wodą, co zamknie pory skóry i ją odświeży.

• Bez względu na typ cery, podstawową sprawą jest nawilżanie. Zbyt duża aktywność gruczołów łojowych związana jest z przesuszeniem skóry. Wysuszanie cery powoduje wzmożoną prace gruczołów produkujących serum. Natomiast podczas nawilżania gruczoły „odbierająâ€, że cera jest nawilżona i ich praca słabnie. Dlatego tak ważne jest umiejętne nawilżanie, które w efekcie reguluje pracę gruczołów.

• Należy używać kremów bez zawartości tłuszczu. Szczególnie należy ich unikać przy cerze tłustej i mieszanej, ponieważ potęgują efekt świecenia się skóry i zaklejają ujścia gruczołów. Jeśli natomiast masz cerę suchą i wrażliwą, stosuj kosmetyki lekkie i bez tłuszczu, takie, które w minimalnym stopniu obciążają skórę.

• Kosmetyki, które zapobiegają lśnieniu cery, to przede wszystkim toniki, które przywracają skórze właściwe pH. Przy cerze tłustej lub mieszanej, wskazane są toniki złuszczające z kwasem salicylowym lub beta- hydroksykwasami. Polecane są też toniki specjalnie przeznaczone do cery tłustej i mieszanej (szukaj na półkach drogerii) lub zapytaj ekspedientkę, która wskaże odpowiedni kosmetyk.

• Kremy matujące do cery tłustej i mieszanej w okresie letnim są niezbędne. Powinny mieć oprócz składników absorbujących nadmiar tłuszczu, substancje nawilżające.

• Podkłady matujące - mają w swoim składzie cząsteczki, które pochłaniają nadmiar serum i dają czasem poczucie suchości. Dlatego podkład nakładamy tylko na najbardziej lśniące części twarzy. Polecane są też inne podkłady, które matują tylko tam, gdzie na skórze jest tłuszcz. Takich podkładów jest kilka rodzajów. Warto zajrzeć do dużych perfumerii sieciowych i poprosić wyszkolone ekspedientki o wskazanie kilku w różnych cenach.

• Wykończenie letniego makijażu to odrobina sypkiego pudru (może być brązujący). Trzeba uważać, aby nie miał w składzie drobinek odbijających światło ani proszku perłowego, ponieważ to zwiększa efekt lśnienia. Polecam matującą serię do twarzy Nivea, terapię matującą firmy Soraya, Lirene oraz toniki lekko złuszczające, matujące z firmy Lierac, dr Irena Eris.

• W czasie upałów makijaż należy chronić, by nie spłynął. Gotowy make-up należy kilka razy w ciągu dnia spryskać wodą w sprayu i osuszyć delikatnie chusteczką. To sposób na odświeżenie makijażu bez nakładania jego kolejnej warstwy. Latem warto zaopatrzyć się w matujące bibułki, które przykłada się do twarzy. Bibułki wchłaniają tłustą warstwę, zachowując makijaż. W żadnym wypadku nie należy spoconej twarzy przypudrowywać. Co zrobić z tzw. strefą T, czyli z przetłuszczaniem się środkowej części twarzy (cera tłusta i mieszana). Czoło, nos i broda mają najwięcej gruczołów łojowych. Aby uniknąć świecenia się tej części twarzy, stosuj na nie specjalny żel matujący (podczas upałów efekt utrzymuje się przez 5 godzin). Żel można nałożyć na makijaż zamiast pudru. Polecam żele matujące firmy Dior, Shiseido, Lancome, Bielenia. Poza tym zawsze warto zasięgnąć rady w sieciowych perfumeriach.

• Co szkodzi tłustej cerze? Najbardziej szkodzi jej słońce, które rozregulowuje gruczoły łojowe i szkodzi warstwie rogowej naskórka, ponieważ tłusta cera jest odwodniona z powodu opalania. Unikaj kosmetyków zawierających alkohol, one przesuszają cerę. Lepsze są kremy i toniki dla wrażliwej skóry. Kosmetyki z niewielkim stężeniem kwasów stosujemy latem tylko na noc. Alfa- i betahydroksykwasy przyspieszają złuszczanie martwych komórek naskórka i stymulują jego nawilżanie. Betahydroksykwasy rozpuszczalne w tłuszczach dobrze oczyszczają cerę. Jeśli masz przetłuszczającą się cerę, a rano miewasz na twarzy wypryski, zmieniaj często poszewkę, na której śpisz. W nocy ruszając głową, zostawiasz na poduszce wydzielinę gruczołów, w której mnożą się bakterie i które później roznoszą się po skórze.

• Jeżeli masz cerę z nierównościami po trądziku i z przebarwieniami, w ciągu roku tuszujesz je podkładem, korektorem i pudrem. A latem? Latem powinnaś odstawić ciężkie kremowe podkłady i bazy. Używaj lekkiej bazy rozświetlającej, która daje efekt wygładzenia skóry. Następnie nałóż lekki podkład. Nakładaj go palcami bez użycia gąbeczek. Opuszkami palców wmasuj podkład okrężnym ruchem w skórę twarzy . Na to możesz nałożyć puder brązujący. Jeśli masz zaczerwienienia na skórze, zastosuj korektor rozświetlający, nakładając na podkład, ale przed pudrem. Dobrze jest w ciągu dnia spryskać twarz sprayem Flash Elat firmy Sephora, który pokrywa skórę delikatnym filmem, ujednolicając kolor. Nie daje efektu maski. Jeśli natomiast zastosujesz go bezpośrednio po wykończeniu makijażu, raczej nie będziesz musiała już nanosić poprawek w ciągu dnia.

 

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 150,00 PLN

miejscowość: Oleśnica

data: 2018-04-27

cena: 1 500,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Wrocław

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Legnica

data: 2018-04-27

cena: 850,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 500,00 PLN

miejscowość: Radwanice

data: 2018-04-27

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: zdrowieiuroda@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA