zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Piątek, 27 Kwietnia 2018, Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: WÓZEK INWALIDZKI cena: 150,00 PLN, miejscowość: Oleśnica, data: 2018-04-27, ...szczegóły

NAPISZ DO NAS

Napisz do nas - w każdej sprawie związanej ze zdrowiem i urodą

zdrowieiuroda@autogielda.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

NAJNOWSZE

Zatrzymać młodość (26-03-2009)

Czy wiemy, co jemy? (26-03-2009)

Uroda twarzy (26-03-2009)

Piękne i jędrne pośladki (26-03-2009)

Muzykoterapia (26-03-2009)

Co daje sport (26-03-2009)

Drukuj AAA

Skalpel na urodę

Magdalena Orlicz


Choć jeszcze kilka lat temu było rzadkością, poprawianie urody staje się w naszym kraju coraz popularniejsze. Dziś gabinety chirurgów estetycznych odwiedzają nawet dzieci. Coraz częściej pacjentami są też panowie. Jeśli chodzi o panie, to głównie decydują się na powiększenie biustu, lifting twarzy, korektę nosa i powiek.

PONĘTNY BIUST

Damski biust zawsze wzbudzał dużo emocji szczególnie w panach. Może dlatego panie, które w większości chcą mieć mniejszy biust, dla panów decydują się na jego powiększenie. Aktualnie podczas zabiegu stosuje się protezy silikonowe o różnych kształtach, odpowiednio dopasowane do budowy kobiety. Silikon, powszechnie stosowany w medycynie, jest zupełnie bezpieczny dla organizmu - twierdzą chirurdzy estetyczni. Zamiast silikonu można zastosować wkład wypełniony solą fizjologiczną. Tego typu wkład choć również nieszkodliwy dla zdrowia, bywa słabszy i nieszczelny.

Piersi można nie tylko powiększyć, ale i pomniejszyć. Na ten typ operacji decydują się zazwyczaj kobiety, którym zbyt obfity biust przysparza wielu dolegliwości, zwłaszcza kręgosłupa. Operacja zmniejszenia polega na wycięciu części gruczołu i tkanki tłuszczowej.

Biust można również skorygować, poprawiając jego kształt i wygląd. Taki zabieg to mastopeksja, czyli zmiana kształtu piersi.

Wszystkie wspomniane operacje to zabiegi inwazyjne, których skutków do końca nie można przewidzieć. Wielu z tych operacji można byłoby uniknąć, gdyby kobiety właściwie dbały o biust. Jednym z najważniejszych elementów tego dbania to dobór właściwego stanika. Nie warto na tym oszczędzać, gdyż dobrze dopasowany stanik to piękne i kształtne piersi do późnej starości.

Media lansują kult młodości, czyli pięknego, jędrnego i powabnego ciała oraz gładkiej twarzy z olśniewającym uśmiechem. Stąd coraz więcej pań i panów poprawia wygląd, likwidując zmarszczki, worki pod oczami, korygując kształt nosa, uszu i ust. Wszystko po to, by oszukać czas. Pomaga nam w tym współczesna medycyna, która co prawda nie potrafi jeszcze zatrzymać procesu starzenia, ale czyni wiele, byśmy wraz z upływem lat wyglądali ładnie i młodo.ZMYSŁOWE USTA

Każda kobieta pragnie mieć zmysłowe, piękne usta. Panie, którym natura takich poskąpiła, mogą je sobie powiększyć w każdym gabinecie chirurgii estetycznej albo wybrać tylko makijaż permanentny gabinecie kosmetycznym. Makijaż permanentny polega na zaznaczeniu konturów ust, co w efekcie nadaje im ładniejszy kształt oraz optycznie powiększa. To zabieg podobny do tatuażu. Kosztuje kilkaset złotych i jest dość bolesny.

Właściwe powiększenie ust polega na wstrzykiwaniu w wargi specjalnych substancji. Mogą to być preparaty wchłaniające się szybko lub powoli. Ani jedne, ani drugie nie powodują skutków ubocznych. Efekt wypełnienia substancjami pierwszego typu utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy, efekt wstrzyknięcia substancji drugiego typu trwa znacznie dłużej.

Trzecia ewentualność to wypełnienie ust własnym tłuszczem, pobranym z innej części ciała. Tłuszcz również dobrze się wchłania.GŁADKA TWARZ

Zmarszczki na twarzy można usunąć poprzez wstrzykiwanie w odpowiednie miejsca np. kwasu hialuronowego. Można też zapadnięte miejsca wypełnić większą ilością wstrzykniętej substancji, a następnie wymasować twarzy. Taki zabieg wykonuje dermatolog estetyczny. Koszt jednego zabiegu to ok. 1500 złotych. Zabieg daje doskonałe efekty u osób o bardzo szczupłych twarzach i nie bardzo głębokich bruzdach. Sam zabieg jest bezpieczny, a substancja wstrzykiwana bezpieczna dla zdrowia. Po upływie roku (do dwóch lat) substancja zostaje wchłonięta i zabieg należy powtórzyć.

Bruzdy na czole można usunąć wstrzykując substancję paraliżującą mięśnie twarzy i czoła. Po takim zabiegu gładkim czołem można cieszyć się przez kilka miesięcy.

Zmarszczki można usunąć za pomocą skalpela. Podczas liftingu, czyli zabiegu naciągnięcia skóry, skórę nacina się w okolicy uszu, szyi i skroni i odpowiednio podciąga. Zabieg jest w zasadzie bezpieczny. Czasem może wystąpić uszkodzenie nerwu twarzowego, jednak zdarza się to bardzo rzadko.

Zanim zdecydujesz się na operację, obowiązkowo sprawdź gabinet lekarski i lekarza, który będzie ją wykonywał. Dla własnego dobra nie bój się pytać o kwalifikacje, ewentualne komplikacje i statystykę powikłań.

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Legnica

data: 2018-04-27

cena: 500,00 PLN

miejscowość: Radwanice

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Wrocław

data: 2018-04-27

cena: 850,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 1 500,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 150,00 PLN

miejscowość: Oleśnica

data: 2018-04-27

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: zdrowieiuroda@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA