zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Piątek, 27 Kwietnia 2018, Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: WÓZEK INWALIDZKI cena: 300,00 PLN, miejscowość: Jelenia Góra, data: 2018-04-27, ...szczegóły

NAPISZ DO NAS

Napisz do nas - w każdej sprawie związanej ze zdrowiem i urodą

zdrowieiuroda@autogielda.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

NAJNOWSZE

Zatrzymać młodość (26-03-2009)

Czy wiemy, co jemy? (26-03-2009)

Uroda twarzy (26-03-2009)

Piękne i jędrne pośladki (26-03-2009)

Muzykoterapia (26-03-2009)

Co daje sport (26-03-2009)

Cienie i orki pod oczami

Magdalena Orlicz


Cienie i worki pod oczami ma wiele kobiet i mężczyzn. Ich występowanie to najczęściej wynik złego trybu życia lub cecha dziedziczna, jednak przyczyny mogą być też zupełnie inne.

Okolice pod oczami to najdelikatniejszy obszar skóry twarzy, pozbawiony tłuszczu, ciężko i długo pracujący, ponieważ bez przerwy mrugamy, mrużymy oczy, śmiejemy się. Pod dolną powieką znajduje się cienka sieć naczynek krwionośnych i to one są przyczyną cieni pod oczami. Kiedy naczynka są bardzo rozszerzone, wtedy pojawiają się cienie. To wynik zbyt krótkiego snu i przepracowania. Jeśli wiele godzin pracujesz przed komputerem, czytasz przy słabym świetle albo palisz lub masz źle dobrane szkła korekcyjne, wtedy worki i cienie masz jak w banku. Powodem opuchlizn pod oczami, a często i cieni, bywa nadmiar alkoholu. Uwaga! Nikotyna, nadmiar słońca oraz alkohol rozszerzają naczynka.

Jak sobie pomóc? Należy się dobrze wysypiać, prowadzić higieniczny tryb życia, rzucić papierosy, zrezygnować z alkoholu. Oczywiście niezbędna jest pielęgnacja odpowiednimi żelami, preparatami i maskami. Taka pielęgnacja dotyczy i pań, i panów. Kosmetyki muszą zawierać witaminę K i C. O wszystkie preparaty likwidujące opuchnięcia i worki pod oczami proszę pytać w aptekach i drogeriach. Domowe sposoby na pozbycie się opuchlizn pod oczami to:

- kompresy z zielonej herbaty. Najlepiej dwie wykorzystane już torebki herbaty wstawić do lodówki. Zielona herbata swoje najcenniejsze właściwości ujawnia po drugim parzeniu. Stosować na drugi dzień jako okłady na skórę pod oczami, trzymać przez 10 minut.

- kostki lodu owinięte w malutki woreczek foliowy położyć pod oczami. Efekt już po 5 minutach.

Kiedy masz podkrążone oczy z racji terapii hormonalnej lub skończyłaś 40. rok życia, cienie będzie ciężko zlikwidować. Najlepiej skonsultować się z dermatologiem estetycznym lub kosmetyczką w renomowanym salonie. Polecane są zabiegi laserowe, które likwidują przebarwienia i wyrównują skórę. Niestety zabiegi są bolesne, a gojenie się okolicy skóry po zabiegu trwa dość długo. Z dystansem proszę traktować propozycje wypełniania skóry wokół oczu specjalistycznymi preparatami. We efekcie ostrzykiwania skóry mogą powstać sine plamki, opuchnięcia, alergie, które utrzymują się kilka miesięcy.

Worki pod oczami to wynik złego oczyszczania się organizmu z toksyn. Jeżeli brzydkie opuchlizny pod oczami psują ci nastrój i pogarszają wygląd, zastanów się nad swoją dietą, zacznij uważać na to, co jesz, odstaw sól albo ją ogranicz. Pij jak najwięcej wody (przynajmniej 8 szklanek dzienni, to oczyszcza organizm. Jeśli palisz lub pijesz alkohol, najlepiej zrezygnuj lub do ograniczyć minimum, bo inaczej nie zlikwidujesz worków. Ratunkiem dla opuchniętych oczu są zimne okłady ze zwykłej i zielonej herbaty oraz kostki lodu.

Zarówno panie jak i panowie mogą zamaskować niedoskonałości wokół oczu. Służy do tego korektor, który umiejętnie dobrany, doskonale niweluje usterki i jest niewidoczny. Lepszy będzie korektor płynny, z pędzelkiem, rozświetlający skórę. Korektory w kredce wysuszają skórę. Panie mogą zastosować korektor w kolorze o ton jaśniejszym od skóry, a na to podkład na twarz. Jeśli ktoś używa podkładu kryjącego i rozświetlającego, możne użyć go również pod oczy. Kremy są skuteczne pod warunkiem, że stosujemy je przez co najmniej trzy miesiące. W aptekach pytaj o preparaty zawierające ziele świetlika i witaminę A, czyli retinol. Bardzo skuteczne są specjalne płatki pod oczy, które sprawdzają się przed ważnym spotkaniem czy wyjściem. Bardzo odświeżają spojrzenie, poprawiają koloryt skóry oraz zmniejszają cienie i worki pod oczami. Płatki są nasączone różnymi cennymi naturalnymi składnikami, m.in. wyciągiem z kasztanowca i zielonej herbaty, mogą zawierać kofeinę, zioła, które poprawiają krążenie i uszczelniają naczynia krwionośne. Płatki mogę też być nasączone bluszczem czy skrzypem, które mają właściwości uelastyczniające.

Na podstawie konsultacji z kosmetyczką Agnieszką Witelonek (salon kosmetyczny Jadwiga, Wrocław).

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 850,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 1 500,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Legnica

data: 2018-04-27

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Wrocław

data: 2018-04-27

cena: 500,00 PLN

miejscowość: Radwanice

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

cena: 150,00 PLN

miejscowość: Oleśnica

data: 2018-04-27

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: zdrowieiuroda@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA