zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Wtorek, 12 Grudnia 2017, Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: WÓZEK INWALIDZKI cena: 1 200,00 PLN, miejscowość: Ziębice, data: 2017-12-12, ...szczegóły

NAPISZ DO NAS

Napisz do nas - w każdej sprawie związanej ze zdrowiem i urodą

zdrowieiuroda@autogielda.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

NAJNOWSZE

Zatrzymać młodość (26-03-2009)

Czy wiemy, co jemy? (26-03-2009)

Uroda twarzy (26-03-2009)

Piękne i jędrne pośladki (26-03-2009)

Muzykoterapia (26-03-2009)

Co daje sport (26-03-2009)

Cienie i orki pod oczami

Magdalena Orlicz


Cienie i worki pod oczami ma wiele kobiet i mężczyzn. Ich występowanie to najczęściej wynik złego trybu życia lub cecha dziedziczna, jednak przyczyny mogą być też zupełnie inne.

Okolice pod oczami to najdelikatniejszy obszar skĂłry twarzy, pozbawiony tłuszczu, ciężko i długo pracujący, ponieważ bez przerwy mrugamy, mrużymy oczy, śmiejemy się. Pod dolną powieką znajduje się cienka sieć naczynek krwionośnych i to one są przyczyną cieni pod oczami. Kiedy naczynka są bardzo rozszerzone, wtedy pojawiają się cienie. To wynik zbyt krĂłtkiego snu i przepracowania. Jeśli wiele godzin pracujesz przed komputerem, czytasz przy słabym świetle albo palisz lub masz źle dobrane szkła korekcyjne, wtedy worki i cienie masz jak w banku. Powodem opuchlizn pod oczami, a często i cieni, bywa nadmiar alkoholu. Uwaga! Nikotyna, nadmiar słońca oraz alkohol rozszerzają naczynka.

Jak sobie pomĂłc? Należy się dobrze wysypiać, prowadzić higieniczny tryb życia, rzucić papierosy, zrezygnować z alkoholu. Oczywiście niezbędna jest pielęgnacja odpowiednimi żelami, preparatami i maskami. Taka pielęgnacja dotyczy i pań, i panĂłw. Kosmetyki muszą zawierać witaminę K i C. O wszystkie preparaty likwidujące opuchnięcia i worki pod oczami proszę pytać w aptekach i drogeriach. Domowe sposoby na pozbycie się opuchlizn pod oczami to:

- kompresy z zielonej herbaty. Najlepiej dwie wykorzystane już torebki herbaty wstawić do lodĂłwki. Zielona herbata swoje najcenniejsze właściwości ujawnia po drugim parzeniu. Stosować na drugi dzień jako okłady na skĂłrę pod oczami, trzymać przez 10 minut.

- kostki lodu owinięte w malutki woreczek foliowy położyć pod oczami. Efekt już po 5 minutach.

Kiedy masz podkrążone oczy z racji terapii hormonalnej lub skończyłaś 40. rok życia, cienie będzie ciężko zlikwidować. Najlepiej skonsultować się z dermatologiem estetycznym lub kosmetyczką w renomowanym salonie. Polecane są zabiegi laserowe, ktĂłre likwidują przebarwienia i wyrĂłwnują skĂłrę. Niestety zabiegi są bolesne, a gojenie się okolicy skĂłry po zabiegu trwa dość długo. Z dystansem proszę traktować propozycje wypełniania skĂłry wokĂłł oczu specjalistycznymi preparatami. We efekcie ostrzykiwania skĂłry mogą powstać sine plamki, opuchnięcia, alergie, ktĂłre utrzymują się kilka miesięcy.

Worki pod oczami to wynik złego oczyszczania się organizmu z toksyn. Jeżeli brzydkie opuchlizny pod oczami psują ci nastrĂłj i pogarszają wygląd, zastanĂłw się nad swoją dietą, zacznij uważać na to, co jesz, odstaw sĂłl albo ją ogranicz. Pij jak najwięcej wody (przynajmniej 8 szklanek dzienni, to oczyszcza organizm. Jeśli palisz lub pijesz alkohol, najlepiej zrezygnuj lub do ograniczyć minimum, bo inaczej nie zlikwidujesz workĂłw. Ratunkiem dla opuchniętych oczu są zimne okłady ze zwykłej i zielonej herbaty oraz kostki lodu.

ZarĂłwno panie jak i panowie mogą zamaskować niedoskonałości wokĂłł oczu. Służy do tego korektor, ktĂłry umiejętnie dobrany, doskonale niweluje usterki i jest niewidoczny. Lepszy będzie korektor płynny, z pędzelkiem, rozświetlający skĂłrę. Korektory w kredce wysuszają skĂłrę. Panie mogą zastosować korektor w kolorze o ton jaśniejszym od skĂłry, a na to podkład na twarz. Jeśli ktoś używa podkładu kryjącego i rozświetlającego, możne użyć go rĂłwnież pod oczy. Kremy są skuteczne pod warunkiem, że stosujemy je przez co najmniej trzy miesiące. W aptekach pytaj o preparaty zawierające ziele świetlika i witaminę A, czyli retinol. Bardzo skuteczne są specjalne płatki pod oczy, ktĂłre sprawdzają się przed ważnym spotkaniem czy wyjściem. Bardzo odświeżają spojrzenie, poprawiają koloryt skĂłry oraz zmniejszają cienie i worki pod oczami. Płatki są nasączone rĂłżnymi cennymi naturalnymi składnikami, m.in. wyciągiem z kasztanowca i zielonej herbaty, mogą zawierać kofeinę, zioła, ktĂłre poprawiają krążenie i uszczelniają naczynia krwionośne. Płatki mogę też być nasączone bluszczem czy skrzypem, ktĂłre mają właściwości uelastyczniające.

Na podstawie konsultacji z kosmetyczką Agnieszką Witelonek (salon kosmetyczny Jadwiga, Wrocław).

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 200,00 PLN

miejscowość: Marcinkowice

data: 2017-12-12

cena: 950,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2017-12-12

cena: 2 700,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2017-12-12

cena: 2 000,00 PLN

miejscowość: Wrocław

data: 2017-12-12

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2017-12-12

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Marcinkowice

data: 2017-12-12

cena: 11 000,00 PLN

miejscowość: Wrocław

data: 2017-12-12

cena: 1 200,00 PLN

miejscowość: Ziębice

data: 2017-12-12

cena: 2 300,00 PLN

miejscowość: Lutynia

data: 2017-12-12

cena: 500,00 PLN

miejscowość: Marcinkowice

data: 2017-12-12

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: zdrowieiuroda@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA