zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Piątek, 27 Kwietnia 2018, Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: WÓZEK INWALIDZKI cena: 300,00 PLN, miejscowość: Jelenia Góra, data: 2018-04-27, ...szczegóły

NAPISZ DO NAS

Napisz do nas - w każdej sprawie związanej ze zdrowiem i urodą

zdrowieiuroda@autogielda.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

NAJNOWSZE

Zatrzymać młodość (26-03-2009)

Czy wiemy, co jemy? (26-03-2009)

Uroda twarzy (26-03-2009)

Piękne i jędrne pośladki (26-03-2009)

Muzykoterapia (26-03-2009)

Co daje sport (26-03-2009)

Harmonia ducha i ciała


Warto żyć w zgodzie z sobą, osiągnąć harmonię między ciałem i umysłem. Jak to zrobić?

Oto nasze propozycje:

BIOFEEDBACK - to umiejętność kontrolowania ciała siłą umysłu i wyobraźni. Metoda ta polega na tym, że w czasie sesji terapeuta podłącza do ciała czujniki, które rejestrują reakcje organizmu. Obserwując na monitorze zmiany, uczymy się odpowiednio kierować myślami, tak aby organizm pobudzony przez stres odzyskał równowagę. Metoda ta jest szeroko stosowana w centrach medycznych Ameryki jako metoda pomocnicza w leczeniu m.in. migren, astmy, epilepsji, nadciśnienia. W Polsce ośrodki leczące tą metodą są w większych miastach. Metoda likwiduje stres i zmęczenie. Polecana jest każdemu, kto żyje w stresie i czuje się zmęczony.

MEDYTACJA - metoda polecana jako najlepsza na zwalczanie stresu. To również dobre lekarstwo na lęki, depresje, bezsenność i zbyt wysokie ciśnienie. Medytacja przywraca równowagę ducha. Szerzej o metodzie w osobnym artykule.

TAI - CHI - to system ćwiczeń, rodzaj medytacji w ruchu. Metoda ta różni się tym od innych, że ćwiczenia wykonywane są bardzo powoli. Stąd ryzyko kontuzji jest zerowe. Tai - chi znakomicie kształtuje równowagę, co jest istotne w przypadku starszych osób. Tai - chi polecane jest osobom znerwicowanym, w depresji. Działa też świetnie na ciało, ponieważ wzmacnia mięśnie, zwiększa ich wytrzymałość i elastyczność. Szerzej o tej metodzie w osobnym artykule.

JOGA - utrzymuje równowagę fizyczną i psychiczną. Według National Institutes of Heath metoda ta pomaga obniżyć ciśnienie, zmniejszyć stres, korzystnie wpływa na pracę mózgu i wspomaga serce. Badania wykazują, że joga tłumi lęki, przynosi poprawę w astmie, obniża ciśnienie. Można ją polecić każdemu.

RELAKSACJA - nauka odpowiedniego oddechu. Poprzez właściwy oddech można opanować stan paniki i lęku, można też obniżyć zbyt wysokie ciśnienie krwi.

HIPNOZA - mechanizm tej metody nie został jeszcze do końca zbadany. Przypuszczalnie aktywuje ścieżki przewodzące impulsy nerwowe. Prawdopodobnie dlatego hipnoza może zredukować lęk przed czymś, a efekt utrzymuje się przez trzy lata. Według lekarzy metoda ta sprawdza się w leczeniu chronicznego bólu (niezależnie od przyczyny). Okazuje się, że zabieg bywa skuteczny w walce z paleniem, bezsennością i fobiami.

AKUPUNKTURA - medycyna klasyczna wykorzystuje tę metodę do leczenia bólu oraz wielu schorzeń i nałogów. Naukowcy przypuszczają, że może być skuteczna z powodu nakłuwania, które powoduje zwiększenie wydzielania endorfin, które mają działanie przeciwbólowe, a ponad to stymulują zakończenia nerwowe i zwiększają przepływ krwi wokół igieł, przez co organizm oczyszcza się z toksyn.

- Uwaga na terapie, które mają lecznicze działanie, ale nie wszystkie zostały uznane za bezpieczne - ostrzegają lekarze z Mayo Clinic. Należą do nich:

- medycyna indyjska, czyli ajurweda - choć stosowana w ośrodkach SPA na świecie i u nas, nie wszystkie terapie w tym systemie są sprawdzone. Nie zweryfikowano wielu stosowanych tam ziół. Naukowcy mają też wątpliwości co do metali wykorzystywanych w tradycyjnym leczeniu indyjskim. Specjaliści z Mayo Clinic polecają z ajurwedy te zabiegi, które zostały uznane za bezpieczne, czyli medytację i masaże.

- medycyna chińska - nie zawsze współpracuje z tradycyjnymi metodami leczenia, bywa kontrowersyjna, ale można stosować to co sprawdzone, czyli jogę, masaż chiński i akupunkturę.

- homeopatia - metoda wciąż kontrowersyjna, chociaż powszechnie stosowana. Ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Wyniki badań są sprzeczne - jedne potwierdzają jej skuteczność, inne nie. Na ich podstawie nie można wydać jednoznacznej opinii, twierdzą lekarze z Mayo Clinic. Jedno jest pewne: homeopatia może nie pomóc, ale nie zaszkodzi. Jedyne ryzyko to wydatek na lekarstwo, które nie leczy.

- neuropatia - to terapia oparta na przekonaniu, że mamy w sobie siłę uzdrawiającą, którą można pobudzić za pomocą kąpieli, ziół, słońca itp. Podobnie jak w homeopatii jest zbyt mało dowodów, że ta metoda wspomaga leczenie. Nadal niewiele wiadomo na temat ziół używanych przez naturoterapeutów. Wyniki badań są sprzeczne. Jedne potwierdzają skuteczność, inne nie.

Pozostałe metody można stosować, ale ostrożnie. Uwagi wymagają: refleksologia, reiki, magnetoterapia, preparaty zawierające melatoninę, preparaty zawierające L -leucynę, cynk, magnez, selen, chrom, żelazo, witaminę E, olejek z drzewa herbacianego, środki lecznicze na bazie produktów pszczelich oraz zioła: pokrzywa, dziurawiec, passiflora i głóg.

Za szkodliwe lekarze z Mayo Clinic uznali:

- efedrę - środek zalecany na nadwagę. Ustalono, że specyfik jest niebezpieczny dla układu krążenia.

- jemiołę - lek w zastrzykach stosowany na raka. Nie ma dowodów na jej skuteczność; może być szkodliwa.

- DHEA - hormon przeciwstarzeniowy w tabletkach. Nie ma wystarczających dowód na jego działanie. Przyjmowanie dużych dawek przez długi okres może powodować zaburzenia endokrynologiczne, arytmię serca, łysienie i trądzik.

Czarna lista obejmuje także mniej u nas znane preparaty, jak: kava-kava, DMSO, GH (hormon wzrostu). Polscy lekarze onkolodzy zabraniają zażywania vilcacory (koci pazur) i preparatu Novit, ponieważ mogą przyspieszyć rozwój raka.

Dane pochodzą z ksiązki "Mayo Clinic - medycyna alternatywna".

Mayo Clinic to jeden z najbardziej znanych, najstarszych i największych zespołów kliniczno-naukowych na świecie. Powstała w XIX w. w Rochester .

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

cena: 500,00 PLN

miejscowość: Radwanice

data: 2018-04-27

cena: 1 500,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 150,00 PLN

miejscowość: Oleśnica

data: 2018-04-27

cena: 850,00 PLN

miejscowość: Kępno

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Legnica

data: 2018-04-27

cena: 300,00 PLN

miejscowość: Jelenia Góra

data: 2018-04-27

cena: 400,00 PLN

miejscowość: Wrocław

data: 2018-04-27

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: zdrowieiuroda@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA